VÝUKOVÝ PROGRAM O DRAVÝCH PTÁCÍCH ZAYFERUS

Dne 26. dubna 2024 se všechny děti z mateřské školy Hudcova zúčastnily výukového programu o dravých ptácích od společnosti ZAYFERUS, která se dlouhodobě věnuje jejich ochraně.

Ideální počasí podpořilo tuto akci, která se konala na fotbalovém hřišti zdejší základní školy. Společně tak žáci obou škol s napětím sledovali ukázky letů dravých ptáků.

Z první řady předškolní děti pozorovaly volné lety a lovení kořisti raroha velkého, káněte harrisova, luňáka hnědého, sokola šahina, či střemhlavý let poštolky obecné. Vtipnou chůzi předvedl karančo jižní a z nevelké vzdálenosti mohly děti obdivovat rozpětí křídel orla bělohlavého, či supa krahujového, kteří svou velikostí a rozvážným letem budili respekt všech pozorujících. Ptáci, kteří byli vypuštěni, nejprve vystoupali do výšky, ze které zmapovali oblast, poté byli zpět lákáni na vhodnou návnadu k rukám zkušených chovatelů.

Nakonec si všichni mohli prohlédnout tyto ptáky sedící na svých bidlech při odchodu.

Děti z této přehlídky odcházely plné dojmů a již se těší na další podobné akce s environmentálním zaměřením.

Mgr. Dagmar Všetečková, třída Medvídků

VÝUKOVÝ PROGRAM O DRAVÝCH PTÁCÍCH ZAYFERUS 1VÝUKOVÝ PROGRAM O DRAVÝCH PTÁCÍCH ZAYFERUS 1