Vítězným blogerem za listopad je ZŠ Prameny, soutěž pokračuje i v prosinci

1. 12. 2015

Vítězná škola získává balíček směsí éterických olejů, které je možné použít ve třídách jako prevenci proti nachlazení, od českého výrobce přírodní kosmetiky Nobilis Tilia.

Soutěž nekončí, pokračuje i v prosinci

Partnerem soutěže na měsíc prosinec je opět obchodní společnost PRO-BIO, přední český výrobce a distributor biopotravin.

Pro vítěznou školu připravil dva dárky: pro žáky a pro paní kuchařky ve školní jídelně. Žáci vítězné školy se mohou těšit na Směsi na přípravu dezertů BIOLINIE, které mohou být použity v hodinách vaření: jahelník, pohankový perník, pohankový makovec, ječné lívance, pohankové palačinky a pohankový dezert.

Jedná se o směsi, ze kterých si samy děti připraví výtečné zdravé dezerty. Díky opravdu rychlé a snadné přípravě se tak naučí  pracovat s netradičními surovinami a poznají jejich chutě. Objeví zapomenuté plodiny našich předků jako pohanku, ječmen či jáhly. Směsi jsou připravovány na základě vlastní receptury za použití pouze kvalitních bio surovin. Jsou připravovány tak, aby pokrm zvládl i úplný začátečník a aby mu výsledek chutnal. Recepty vycházejí ze starých tradičních osvědčených receptur našich babiček.

A paní kuchařky získají na ochutnávku sortiment kvalitních bio luštěnin BIOHARMONIE.  V nabídce najdete klasické druhy našich předků jako hrách či čočka i druhy pro zpestření  jídelníčku jako jsou například fazolky mungo či adzuki, které se výborně hodí na klíčení. Pozorovat klíčící rostlinky a následná konzumace klíčků v pokrmech jsou pro děti velkou inspirací.  Vyvíjející se klíčky a výhonky děti moc rády pozorují a následně chroupají. Červená čočka je ideální surovinou do dětského jídelníčku, je výborně stravitelná, nenadýmá a připravíte z ní perfektní pomazánky a husté polévky výtečné chuti. Sterilované luštěniny BIOLINIE jsou rychlou variantou, jsou určeny k okamžité konzumaci bez dalších příprav.

Žáci mohou ze směsí připravit například Ječné lívance.

Paní kuchařky zase mohou vyzkoušet čočkovou pomazánku: