Dýňování u Motýlků

Konec října, jako tradičně, patřil slavnosti dýní a tak trochu i Halloweenu, Día de los muertos a Dušičkám. Před časem jsme na školní zahradě sklidili dýně a tak jsme se nyní s dětmi pustili do vaření dýňové polévky - nakrájet cibuli, vydlabat, oloupat a nakrájet dýně, nastrouhat zázvor - to už děti zvládají samy, dospělí pomáhají jen se samotným vařením. Mezitím, co se polévka vařila, jsme se vydali na stezku odvahy a také mohli ochutnat "jídlo budoucnosti", které je (co si budeme nalhávat) zkrátka trochu strašidelné - děti ale byly odvážné a sušené červíky ochutnaly všichni do jednoho - dokonce si je moc pochvalovaly. Zkusíte je také?
Polévkou jsme poté pohostili rodiče, kteří přišli na "Dýňování" - tedy dlabání strašidelných dýní. V chladném počasí polévka přišla vhod, zahřála a chutnala. Celý den jsme si všichni moc užili.