Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 11. dubna navštívili naší mateřskou školu rodiče a děti, kteří se chystají v měsíci květnu k zápisu. Několik desítek rodin mělo možnost navštívit všech 6 tříd, keramickou dílnu, prostornou tělocvičnu a zahradu školy. Děti mimo jiné zaujaly také vermikompostéry, které jsou u každé třídy. A k čemu nám slouží produkt z vermikompostéru, „žížalí čaj“? Tím děti ve správném, naředěném poměru zalévají truhlíky na školní zahradě, kde si pěstují ovoce a zeleninu, ale také keře, stromy či květiny. Není totiž nad přírodní hnojivo, jiné do Přírodní zahrady nepatří.

Rodiče se také seznámili se Skutečně zdravou školou, jejíž bronzový certifikát, který jsme získali, nám přináší radost. Jak zdravé a chutné svačinky připravují pro děti, naše šikovné paní kuchařky, mohli návštěvníci posoudit při ochutnávce pomazánek. Na výběr byla z červené řepy s fazolemi a tvarohová s medvědím česnekem, který jsme si vypěstovali na naší školní zahrádce. Rodiče s dětmi si sami mohli namazat a nazdobit podle chuti, stejně tak, jak to v některé dny dělají i děti ve školce. Také měli možnost si odnést recepty, aby sami mohli doma pomazánky vyzkoušet.